hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

29. 01. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuNeistý vojak

Joseph Grim Feinberg

Ľudoprázdnou ulicou v Iraku kráčal vojak. Závan vetra z ničoho nič zodvihol oblak prachu a vojak zrazu nič nevidel. Znervóznel, uvažujúc nad tým, či ten oblak prachu nebol dielom teroristov. Uchopil pevne svoju zbraň a začal ňou mieriť napravo-naľavo. Prst na spúšti sa mu triasol. Keď prach opäť zosadol, zbadal vojak sedieť na kraji cesty premýšľajúceho muža.

(27. 01. 2005)Linka na dnesATTAC

„Združenie za dane na transakcie prospievajúce občanom" sa už dávno nezaoberá výlučne snahou presadiť Tobinovu daň na špekulatívny kapitál na medzinárodných finančných trhoch. ATTAC sa z rodného Francúzska rozšíril do mnohých iných krajín a je dnes jednou z najvýznamnejších skupín hnutia za globalizáciu spravodlivosti.


Komentáre
k článku: Ako som bol „zobratý na vedomie“
(zo dňa 21.03.2006, autor článku: Leo Singer)

Komentár zo dňa: 02.04.2006 20:28:51
Autor: Peter Zajac-Vanka (@)
Titulok: Alhambra v Pertžalke
Mimochodom, využitie Chorvátskeho ramena ako oddychovej zóny pre obyvateľov Petržalky - je to skvelý nápad a bol to nápad ešte spred roku 1989, ale nevyužitý, pretože prišli radosti a strasti trhovej ekonomiky a sám Havel prehlásil, že tu v Petržalke ľudia aj tak žijú v králikárňach, tak čo.

Tak ako je dnes ohrozená oddychová zóna Sadu Janka Krála, s Chorvátskym ramenom sa asi už ani ako s oddychovou zónou neráta.
A pritom pri klimatických zmenách, ktoré prežívame, teda horúce letá a dlhé zimy, by pre obyvateľov Petržalky mohlo byť na Chorvátskom ramene vybudované dielo pre oddych tak ako slávna Alhambra v španielskom meste Granada - množstvo zákutí s vodnou hladinou, tečúce pramienky vody a fontánky, všade množstvo stromov a rôznych prístreškov pre úkryt pred slnkom, v zime zas ideálne plochy pre korčuliarov a prechádzkové chodníčky bez vplyvu mrazivého vetra.

Oplatí sa kvôli tomu bojovať. Kedysi, ešte za socializmu, tu boli nejaké zámery, ale to by dnes nebolo "lukratívne" finančne a napríklad čs.firma Sigma, ktorá mala komodite vodné čerpadlá a rôzne zariadenia pre rozvod vody, by bola ideálnym investorom. Ale dnes? Našiel by sa sponzorský podnik z oblasti čerpadiel a vodohospodárskych stavieb, ktorý by si z projektu urobil referenčnú reklamu?

Reakcia na komentár
"Alhambra v Pertžalke"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.