hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

15. 08. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuČo je reality show a čo je naozaj

Gabriela Rothmayerová

Utekajte do kina, prečítala som si v recenzii na film My zdes.
Utekala som. A neoľutovala som.
Ak sa niekde skutočne nepredstierane žije, tak je to pred rybím okom kamery scenáristu a režiséra Jara Vojteka. Hrdinami sú ľudia, ktorí opustili svoj domov v kazašskej stepi, aby nadviazali na korene svojich slovenských predkov. Prišli sem na Mikuláša roku 2000. Na odporúčanie úradníkov. A zostali na ulici. Opustení zazvonili pri dverách novinára Andreja Bána oznámili: My zdes. Tam, odkiaľ prišli, sa strácajú aj vychudnuté psy. Kto by ich kŕmil, keď ani pre ľudí niet jedla.

(25. 09. 2005)Linka na dnesNew Left Review

Hlboko vážená „vlajková loď západnej intelektuálnej ľavice", kritická tak k vlažnej sociálnej demokracii, ako k „reálnemu socializmu" (pri zrode NLR stáli bývalí členovia komunistickej strany, ktorí ju opustili na protest proti sovietskemu zásahu v Maďarsku v r. 1956). NLR sa zaoberal a zaoberá najrôznejšími témami, od Frankfurtskej školy cez čínsku kultúrnu revolúciu až po východeurópskych ľavicových disidentov, či dnes antikapitalistické hnutie.


Komentáre
k článku: Pracovné podmienky žien v odevných fabrikách v Poľsku
(zo dňa 20.02.2006, autor článku: Joanna Szabuńko – Anita Seibert – Anna Kamińska)

Komentár zo dňa: 16.04.2006 16:48:30
Autor: JK (J@K)
Titulok: ??
Myslíte vážení, že v tejto otrokárskej spoločnosti je to iné? Vôbec nie, a to nielen v prípade pracujúcich žien. Členstvo v odboroch väčšina, na prvý pohľad inteligentných indivíduí, spája s kolekciami na Vianoce a nie s tým, na čo odbory sú. No hádajte, k z toho profituje?! Pojem práca nadčas nepozná dnes v súkromnom sektore takmer nikto. A meškanie výplat? Nie 16 dní - aj tri mesiace!!! Pritom pán podnikateľ si okrem rodinnej dovolenky odskočí párkrát do roka do Nórska na rybačku!!! No čo - veď je vášnivý rybár?! Samozrejme že nie na zhnitej škodovke. Auto treba preventívne každé 2 roky vymeniť! Čo na tom že stojí 1,5 milióna Sk. A so zamestnanca, ktorý na neho drhne 250 hodín mesačne sa stáva neplatič, dlžník, proste spodina!!! Nemá na chlieb pre rodinu!!! Nie, vážení, toto nie je žiadne scifi. Je to skutočná, tvrdá reality show made in Slovakia, rozumej - krajina ekonomických úspechov a zázrakov...

Reakcia na komentár
"??"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.