hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

16. 11. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuDiabolský vynález eurokomisára Bolkesteina

Steve McGiffen

V posledných rokoch, pri svojej práci s holandskou ľavicou, som často prirovnával bývalého holandského vicepremiéra, vodcu Liberálnej strany a v nedávnom období komisára EÚ Fritsa Bolkesteina k „zvlášť napálenej Margaret Thatcherovej“. Jeho strana VVD zohrala v poslednom desaťročí významnú úlohu pri obrovskom útoku na sociálny štát, ktorý kedysi bolo možné Holandsku závidieť. Labuťou piesňou odchádzajúceho komisára Bolkesteina je návrh, ktorý bez preháňania možno nazvať vyhlásením vojny proti pracujúcim ľuďom a proti sociálnym, zdravotníckym i vzdelávacím opatreniam, ktoré boli plodom dvoch storočí zápasov. Nech sa páči, privítajte medzi nami návrh Európskej komisie číslo 2004/002, Direktívu o službách v rámci vnútorného trhu, diabolský vynález známy široko-ďaleko jednoducho ako „Bolkesteinova direktíva“.

(08. 03. 2005)Linka na dnesSlovo

Slovenský intelektuálny týždenník sociálnodemokratického zamerania, sem-tam korenený aj radikálnejšími článkami. Pokúša sa obrátiť slovenskú inteligenciu pre ňu prijateľnou formou na ľavicovú vieru.


Komentáre
k článku: Nebyla jen Milada Horáková
(zo dňa 28.06.2005, autor článku: Ondřej Slačálek)

Komentár zo dňa: 12.07.2005 12:20:49
Autor: tom (blaazon@orangemail.sk)
Titulok: krátko o umení
Súhlasím s tým, že umenie musí byť autonómne. Úplne voľné v tvorení a prezentácii. V mojom meste je viacero ľudí, ktorí sa snažia umeniu určovať, ktoré je vyhovujúce a ktoré už môže dakoho poburovať. Ale presne umenie (napr. výtvarné) má byť o poburovaní zaužívaných spôsobov myslenia. Mne osobne sa pozdáva to, ktoré útočí na katolíkov. Prečo? Pretože zažívame v našom meste, v ktorom je asi 13 kostolov a katolícky mestský parlament, klasicky nepríjemný inkvizítorský prístup, kedy starosta všetkému rozumie a všetko ovláda perfektne, je nositeľom mravnosti a navyše svojich 120 kíl. Skutočne to nie je pravda, je brzdou, ktorá konzervuje spokojnosť občanov s jeho vládou. Umenie je platforma, kde sa dá karikovať aj vtipne, aj trefne hocijaký človek. Aj ja, dokonca.

Reakcia na komentár
"krátko o umení"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.