hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

06. 06. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuVolebné gýče 2006

Barbora Černušáková

Symbolom šťavnatého lákadla je mrkva, ktorou prefíkaný roľník hompáľa pred hlavou somárika. Hoci sa zdá, že je už-už na dosah, zviera ju spravidla nedosiahne. A tak ho možno donekonečna manipulovať. Angličtina používa mrkvu v manažérskom pravidle, ktoré poznáme ako cukor a bič. Netreba však odpútavať pozornosť od somárika samotného - do akej miery sa naozaj dá nachytať na čosi lákavé a netuší, že ide len o fintu? Mohli by sme mu mrkvu napríklad len nakresliť, alebo namiesto nej zavesiť umelú atrapu?

(01. 06. 2006)Linka na dnes4D - Dnešek, diskuze, dokumenty, demokracie

Stránka, ktorá si kladie za cieľ „seznamovat veřejnost se vším, co neschválily prádelny mozků" - s informáciami, ktoré nie sú v záujme vydavateľov, inzerentov a vlastníkov, či nie sú napriek svojej dôležitosti informáciami „masovej spotreby". Zaoberá sa aktuálnymi otázkami českej politiky z príjemne nezaťaženej perspektívy.


Komentáre
k článku: Nebyla jen Milada Horáková
(zo dňa 28.06.2005, autor článku: Ondřej Slačálek)

Komentár zo dňa: 12.07.2005 12:20:49
Autor: tom (blaazon@orangemail.sk)
Titulok: krátko o umení
Súhlasím s tým, že umenie musí byť autonómne. Úplne voľné v tvorení a prezentácii. V mojom meste je viacero ľudí, ktorí sa snažia umeniu určovať, ktoré je vyhovujúce a ktoré už môže dakoho poburovať. Ale presne umenie (napr. výtvarné) má byť o poburovaní zaužívaných spôsobov myslenia. Mne osobne sa pozdáva to, ktoré útočí na katolíkov. Prečo? Pretože zažívame v našom meste, v ktorom je asi 13 kostolov a katolícky mestský parlament, klasicky nepríjemný inkvizítorský prístup, kedy starosta všetkému rozumie a všetko ovláda perfektne, je nositeľom mravnosti a navyše svojich 120 kíl. Skutočne to nie je pravda, je brzdou, ktorá konzervuje spokojnosť občanov s jeho vládou. Umenie je platforma, kde sa dá karikovať aj vtipne, aj trefne hocijaký človek. Aj ja, dokonca.

Reakcia na komentár
"krátko o umení"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.