hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

15. 08. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuProti neonacistom a šikanovaniu políciou

Priama akcia

Piatok, 4. november, 22:15, Bratislava. Partia kamarátov si ide sadnúť do známej krčmy Propeler. Sú napadnutí skupinou neonacistov. Po útoku zostáva na zemi dobodaný 21-ročný vysokoškolák Daniel, ktorý počas prevozu do nemocnice zomiera. Po brutálnych útokoch v jari 2005, kedy neonacisti počas štyroch dní dobodali niekoľkých mladých ľudí, sme svedkami ďalších útokov, opäť v priebehu pár dní.

(07. 11. 2005)Linka na dnesLeft Business Observer

V podstate vlastne samizdat podobného razenia, ako vyššie uvedený mesačník. Vydáva Doug Henwood, ktorý od štúdia anglickej literatúry prešiel postupne až k marxistickej ekonómii. Zatuchnutosť minulého režimu tu však nenájdete - časopis je písaný veľmi živým, duchaplným jazykom a jeho obsah je rovnako kvalitný - šéfredaktor je zbehlý v celej súčasnej ekonomickej vede.


Komentáre
k článku: Demonštrácia, akú Košice ešte nezažili
(zo dňa 19.05.2005, autor článku: Marek Dobeš)

Komentár zo dňa: 21.12.2005 11:40:35
Autor: Jaropolit.
Titulok: Načo?
Ja Ti poviem, že na čo. Na to, aby do neho nominovali a presadzovali svojich reprezentantov rôzne režimistické "spoločenské" organizácie. Tak, ako pred 89ym SZM, tak teraz takí podobní. A aj to urážam SZM, pretože ten mal aspoň nejakých členov... Je to úplne ten istý systém, akurát nie je komunistický, ale kapitalistický. Rôzne "parlamenty" a pod. tu zastupujú režim vo vzťahu ku občanom, a nie naopak. TOTO TREBA ZMENIŤ! Toto je SÚČASŤOU nášho problému, pretože ak by neovládali systém, a my by sme sa mohli brániť, tak by nemohlo dôjsť k obmedzovaniu úrovne rešpektovania občianskych práv, ako sa to deje. Treba si uvedomiť, že demokratickosť systému a obč. práva sú spojené nádoby.
Prečo sa to nerieši? Jednoducho preto, lebo zatiaľ nedošlo k pomenovaniu týchto problémov. Ľudia pomenovávajú to, že vláda a režim porušuje práva, ale nedokážu to zaobaliť do komplexného politického rámca kritiky pomerov. Je to výsledkom toho, že ľudia tu stoja neorganizovaní priamo proti vláde. Ak si vezmeme príklad z 89eho, tak potom my by sme mohli kritizovať prakticky úplne tie isté neduhy a aj mnohé iné. Ideologizácia školstva (nevraviac už o režimizácií týchto našich "zastupiteľských zborov"), otrasná úroveň vzdelania, programová likvidácia školstva, naháňanie študentov na rôzne režimistické akcie ako bola návšteva Busha... Lenže dnes proste neexistuje žiadna Slobodná európa, ani financovanie disentu zo zahraničia, hoci OBJEKTÍVNE predpoklady sú podľa mňa ďaleko lepšie, ako v slávnom 89om. Nikto si ti zatiaľ vážne neuvedomil, že ak riešime otázku (ne)rešpektovania obč. práv, zároveň VŽDY musíme riešiť aj otázku demokratickosti systému- zákonite je totiž nedemokratický.

Reakcia na komentár
"Načo?"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.