hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

18. 11. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuNobelova cena za ekonomii je podfuk

Hazel Hendersonová

Plyšovou atmosférou předávání Nobelových cen otřásla před nedávnem neobvyklá polemika. Ke sboru protestů stále četnějších vědců proti konfúzi, která panuje okolo „Ceny Švédské státní banky pro ekonomické vědy na památku Alfréda Nobela“, se připojil rovněž hlas pana Petera Nobela, jednoho z dědiců zakladatele ceny Alfréda Nobela. Od svého vypsání 1969 Švédskou ústřední bankou v roce se tato cena ve výši jednoho miliónu dollarů směšuje s opravdovými Nobelovými cenami, takže se často neoprávněně označuje za „Nobelovu cenu za ekonomii“ (v angličtině Nobel Memorial Prize).

(23. 02. 2005)Linka na dnesRovnosť.sk

Server podobného zamerania, ako feminet.sk. Jeho ťažisko je trocha odlišné, okrem ženskej otázky sa výraznejšie ako jeho kolegyňa venuje rovnoprávnosti ľudí s rôznou pohlavnou orientáciou. Nie je zatiaľ až taký bohatý na materiály, ale dobre pokrýva aktuálne otázky.


Komentáre
k článku: Cigaretou za záchranu života
(zo dňa 05.09.2004, autor článku: Miroslav Tížik)

Komentár zo dňa: 29.01.2008 12:04:57
Autor: Racova (racova@ezet.sk)
Titulok: Re: CINGELOVA MA NAUČILA VÁŽIŤ SI KADÉHO
Mala som 83 rokov,keď som sa stala členom ochotnického divadieka Moldavan ,ktoré divadielko viedla a režirovala no aj sponzorovala Zuzka Cingeľová. Bola som aj na námesti v Košiciach,na mitingu Kde sa začala podpisova akcia za odvolanie Dzurindu a jeho kabynetu.Vystupovala som ako člen divadielka Moldavan.Boli smeako jedna veľka rodina .Teraz som strašne rada,keď ma navštivi Zuzka.Ja k nej idem iba vtedy,keď ma pozve.Je stale unej veľa ľudí do dneska.Ale jej život sa zmenil.Teraz robí to isté,akorobila predtým.Ale už to nie je divadlo.Je prenasledovaná.No mi členovia divadielka MOLDAVAN čakáme na to,kedy budeme znova sa všetci u Zuzky Cingeľovej ako dávno všetci sa stretávať.Vela sa smiať a mať sa mavzajom rád.Tak,ako nás to učila a učí naša Zuzka Cingeľová.
Mám veľa rokov ,ale zuzka mi stále tvrdí,že sa dožijem aj ja.
Rada by som sa spýtala od pánov, dokedy nebudú chcieť vidieť pravdu.Dokedy nás chcu takto trestať? Chceme naspeť našu Zuzku,neberte nán ju.Prestante ju prenasledovať!!!!!!!!!!

RACOVÁ

Reakcia na komentár
"Re: CINGELOVA MA NAUČILA VÁŽIŤ SI KADÉHO"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.