hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

24. 01. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuSmysl jara

Ivan Sviták

Nejfatálnější ženou všech dob je múza dějin - zlomyslná Kleo. Pražské jaro je jednou z jejích lstí, jimiž zahrnuje smrtelníky, zaručujíc, že motivace lidí a výsledky dějin spolu nikdy netančí pas de deux. Pražské jaro je projev epochální iluze roku 1968, v němž se probudila víra v možnost strukturálních změn průmyslových společností Západu a Východu. Tato myšlenka je živá dodnes, protože iluze vzpoury tvoří dějiny úspěšněji než realita normalizace. Pražské jaro bylo původním pokusem čs. reformních komunistů otevřít cestu jednotě demokracie a socialismu. Ztroskotání pokusu nemění hodnotu velikosti tohoto úsilí. Ikarův příklad žije navzdory tomu, že se zřítil do Egejského moře. Létáme díky Ikarům.

(21. 08. 2003)Linka na dnesProti prúdu (Nota bene)

Združenie, ktoré vydáva bezdomovecký časopis Nota bene. Organizácia, ktorá neláme palicu ani nad tými najponíženejšími ľudskými bytosťami a nie rečami, ale v praxi dokazuje, že každý jeden človek má svoju hodnotu.


Komentáre
k článku: Chceš sa stať vrahom? Pohoda!
(zo dňa 12.07.2004, autor článku: Michal Polák)

Komentár zo dňa: 14.07.2004 12:10:08
Autor: Joseph Grim Feinberg (j_grimfeinberg@post.sk)
Titulok: Elita?
Najzaujmavejsi jav v tejto diskusii je to, ze z nicoho nic nachadzam na Slovensku velke antielitizmus. Ked citam hociaku diskusiu vo Sme, kazdy komentar nadava na sprostych nevdelanych komunistov ci meciaristov. Mame doverit vo vladu, pretoze predsa oni su inteligentni, vzdelani snad v zahranicii, a oni lepsie chapu ekonomicke vedy, nez mi--a pre bohu ti kominsti (dedincania a dedovia) nechapu nic. Nech zije intelligentsia!

No teraz jeden slusny chlap pise clanok v ktorom nesuhlasi s inteligentnymi minstermi inteligentnej vlady, a on nahodou uverejni, kde chodi do skoly, a teraz vsetci nadavaju nanho, ze co si mysli, ze je lepsi jak my? No, mozno nemal dat tuto nalepku, o sebe. Ale keby on pisal napr., ze MO je dar z neba a Meciar/Sevc je svina, by niekto ho obvinil takisto, ako teraz?

Nech zije lud proti elite. Pan Polak urcite nie je ta namyslena nepritelna elita. Citajte napr. Domino Forum, ak chcete nadalej mat na koho nadavat.

Reakcia na komentár
"Elita?"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.