hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

06. 08. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuBeseda o ženách/Malý Slavín

Klub Nového slova

Vážení priatelia,
Klub Nového slova Vás pozýva na besedu s dvoma slovenskými poslankyňami Európskeho parlamentu, Annou Záborskou (KDH) a Monikou Beňovou (Smer-SD).

(25. 05. 2005)Linka na dnesJedlo miesto zbraní

Ľudia, ktorí kŕmia hladných. Nie, naozaj. Slovenská „pobočka" Food Not Bombs, organizácia, či skôr veľmi voľné združenie, ktorá vyvára vegánsku stravu pre ľudí žijúcich na ulici či inak postihnutých, aj ako výraz odporu voči vojne.


Komentáre
k článku: Chceš sa stať vrahom? Pohoda!
(zo dňa 12.07.2004, autor článku: Michal Polák)

Komentár zo dňa: 13.07.2004 14:21:08
Autor: Michal Kascak (michal@pohodafestival.sk)
Titulok:
Mily Michal. Mylite sa, a to dokonca v podstate. Pletiete idealy s otazkou, ako je to s vyuctovanim - to mi je vzdy podozrive. Ak Vas to trapi - naklady na festival hradi Agentura Pohoda.
Keby Vas prisopevok nebol smutny, bol by len obycajne trapny. Zneuzivate dokonca nestastie ludi, ktori prisli o svojich blizkych v Iraku na nezmyselne konstatovania, to je priam neodpustitelne a svedci to o Vasej absolutnej necitlivosti. Ak chcete svoje nazory prediskutovat - sme otvorena spolocnost - mate super prilezitost na festivale pocas diskusie. Armada sa profesionalizuje - aj mne bola protivna v casoch, ked bola "povinnou zabavkou" - teraz je to vsak zalozene na dobrovolnosti. Vadilo by Vam, keby bola Pohoda na zeleznicnej stanici a podielali by sa na nej zelezniciari? Aj ti maju uniformu, aj zelezniciarom sa mozete stat iba ak chcete. A argument proti zeleznici sa da tiez najst: nehody na priecestiach,vyrub stromov, prepravovanie skodlivych latok, atd.
Je naozajstnym posunom, ak mozme robit festival v priestore, ktory patri armade. Nerobime naoplatku nic, iba sa slusne spravame - tak, ako by sa mal spravat kazdy najomnik voci svojmu najomcovi.

Reakcia na komentár
""

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.