hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

24. 01. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuDlh horší ako smrť

Barbora Černušáková

Susan Georgová žije v Paríži. Jej slovám o ľuďoch, ktorých súčasný systém jednoducho nie je schopný integrovať, a tak sú odkázaní žiť v sociálnom vylúčení, tieto dni [písané počas francúzskych nepokojov] dodávajú obzvlášť hrozivú príchuť. „Trh vedie k stratégii pevnosti. Znamená to, že ak nedokážeme rýchlo zdokonaliť technológiu a zabrániť ďalšej ekologickej degradácii, možno očakávať, že o dvadsať rokov, budú vylúčením zo systému trpieť dve tretiny obyvateľov tejto planéty.” Výsledkom stratégie nebude len pevnosť, ale čosi ďaleko horšie. Obraz života detí imigrantov na parížskom predmestí, aký v roku 1995 ponúkol režisér Mathieu Kassovitz vo filme Nenávisť je obrazom dnešného Paríža.

(21. 12. 2005)Linka na dnesStreetparty.sk

Na protivojnovej demonštrácii 15. februára 2003 sa podaktorí účastníci rozčuľovali, prečo sa v rámci nej koná streetparty a nie „pouličná oslava". Myslím, že na názve až tak nezáleží, aj keď angličtina poukazuje na fakt, že tento spôsob zábavy - ale aj politiky! - k nám prišiel z Veľkej Británie. Streetparty už tohto roku u nás oslávi štvrtý ročník a je to veru záležitosť bohumilá.


Komentáre
k článku: Chceš sa stať vrahom? Pohoda!
(zo dňa 12.07.2004, autor článku: Michal Polák)

Komentár zo dňa: 13.07.2004 14:21:08
Autor: Michal Kascak (michal@pohodafestival.sk)
Titulok:
Mily Michal. Mylite sa, a to dokonca v podstate. Pletiete idealy s otazkou, ako je to s vyuctovanim - to mi je vzdy podozrive. Ak Vas to trapi - naklady na festival hradi Agentura Pohoda.
Keby Vas prisopevok nebol smutny, bol by len obycajne trapny. Zneuzivate dokonca nestastie ludi, ktori prisli o svojich blizkych v Iraku na nezmyselne konstatovania, to je priam neodpustitelne a svedci to o Vasej absolutnej necitlivosti. Ak chcete svoje nazory prediskutovat - sme otvorena spolocnost - mate super prilezitost na festivale pocas diskusie. Armada sa profesionalizuje - aj mne bola protivna v casoch, ked bola "povinnou zabavkou" - teraz je to vsak zalozene na dobrovolnosti. Vadilo by Vam, keby bola Pohoda na zeleznicnej stanici a podielali by sa na nej zelezniciari? Aj ti maju uniformu, aj zelezniciarom sa mozete stat iba ak chcete. A argument proti zeleznici sa da tiez najst: nehody na priecestiach,vyrub stromov, prepravovanie skodlivych latok, atd.
Je naozajstnym posunom, ak mozme robit festival v priestore, ktory patri armade. Nerobime naoplatku nic, iba sa slusne spravame - tak, ako by sa mal spravat kazdy najomnik voci svojmu najomcovi.

Reakcia na komentár
""

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.