hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

06. 08. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívu17. november – po 14 rokoch opäť za slobodné voľby

Juraj Marušiak

„Totalita peňazí,“ „Pravda víťazí, ak máš dosť peňazí,“ „Utvorte koridor, ideme my, prachatí,“ „Do 1989: kandidáti strany. Od 2003: kandidáti peňazí.“ Tieto a ďalšie heslá dominovali v Bratislave v deň výročia tzv. zamatovej revolúcie. Po štrnástich rokoch v bratislavských uliciach opäť demonštrovali prevažne mladí ľudia a opäť im išlo o slobodné voľby. Príčinou ich protestu bol návrh novelizácie volebného zákona, ktorý predpokladá zavedenie volebných kaucií pre politické strany.

(20. 11. 2003)Linka na dnesVysokoškoláci.sk

Stránka slovenského študentského hnutia. Informácie o pokusoch ministra Martina Fronca deformovať slovenské školstvo, argumenty proti zavedeniu školného, články z tlače, diskusia o pripravovaných akciách atď. Vrelo odporúčané.


Komentáre
k článku: Chceš sa stať vrahom? Pohoda!
(zo dňa 12.07.2004, autor článku: Michal Polák)

Komentár zo dňa: 13.07.2004 13:49:42
Autor: lepep (lepep2001@yahoo.com)
Titulok: Clanok-Tendencna blbost
Po precitani clanku som sa trochu pousmial. Neuveritelne pospajanie argumentov.
Mam 29 rokov a na vojne som nebol a ani sa nechystam, vdaka studiu na vysokych skolach sa jej uspesne vyhybam uz 11 rokov a som rad, ze sa jej aj vyhnem.
Clanok velmi povrchne mapuje temu. Ak by mal ist do hlbky, tak sa mozme dostat az k tomu, preco su konflikty a existencii armad vobec. To je tema tazko uchopitelna z jedneho pohladu. Som rad, ze Slovensko sa dopracovalo k profesionalnej armade a az do NATO. Je to logicky vyvoj. Nemozme si vycitat, ze sme sa narodili na severnej pologuli a v strednej Europe. Skutocne si myslim, ze NATO je obranne zdruzenie a nie dobivacne. Chceme zrusit NATO? Zrusme, ale nech zrusi armadu aj Cina a islamske krajiny, vlastne vsetci... To je nerealna dogma, predstavitelna, ale nerealna. Nikdy nebol system tak zavisli na jednotlivcovi a malych skupinkach ludi ako teraz. Vzdy sa najde niekto, kto bude mat za ciel niekoho znicit, zabit, zotrocit...

Armada, je teda potrebna a aj jej spravodajstvo, nechcem polemizovat nad jednotlivymi zasahmi v jednotlivych regionoch sveta, uspesne sa da o tom moralizovat a polemizovat a vsetci vieme, ze pri odheleni skutocnosti by nam bolo vsetkym na grcku.

Ale ked uz armadu mame (musime ju mat) je len logicke, ze ako profesionalne zdruzenie iba profesionalov a ludi, ktori si posobenie v nej vybrali dobrovolne, sa tak aj sprava. Trochu ako firma na trhu. Armada potrebuje image a potrebuje verbovat ludi. Z profesionalneho hladiska je to dobry tah "spojit sa" s Pohodou. Uvedomme si, ze festival sa kona na armadnom letisku za pomoci armady, takze k spojeniu doslo asi prirodzene.

Ukoncil by som tym, ze tento svet potrebuje zmenu, novu eticku revoluciu, ale rusenie armad moze nastat az po zruseni konfliktov a celkovej zmene a myslim, ze to bude az posledny bod. Zrusme armadu, ale az ked to bude realne mozne.

GIVE PEACE A CHANCE.

Reakcia na komentár
"Clanok-Tendencna blbost"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.