hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

06. 08. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuJazda na revolučnom tigrovi

Boris Kagarlickij

Ak by sme mali veriť Kremľu, všetky nedávne revolúcie v bývalých sovietskych republikách spôsobil Washington a boli namierené výhradne proti Rusku. Experti, vedením poverení verejne vystupovať, hovoria, že udalosti tohto druhu podkopávajú úsilie o integráciu nových nezávislých štátov a hrozia obkolesiť Rusko nepriateľskými režimami. Noví predstavitelia týchto niekdajších bratských republík si medzitým dávajú záležať na tom, aby okamžite odcestovali do Moskvy a uistili prezidenta Vladimira Putina, že sa mýli: všetky existujúce dohody zostanú v platnosti, ekonomické zväzky budú posilnené a po rusky hovoriace obyvateľstvo nebude vystavené diskriminácii.

(01. 04. 2005)Linka na dnesNew Left Review

Hlboko vážená „vlajková loď západnej intelektuálnej ľavice", kritická tak k vlažnej sociálnej demokracii, ako k „reálnemu socializmu" (pri zrode NLR stáli bývalí členovia komunistickej strany, ktorí ju opustili na protest proti sovietskemu zásahu v Maďarsku v r. 1956). NLR sa zaoberal a zaoberá najrôznejšími témami, od Frankfurtskej školy cez čínsku kultúrnu revolúciu až po východeurópskych ľavicových disidentov, či dnes antikapitalistické hnutie.


Komentáre
k článku: Chceš sa stať vrahom? Pohoda!
(zo dňa 12.07.2004, autor článku: Michal Polák)

Komentár zo dňa: 13.07.2004 11:29:38
Autor: Viliam Búr (alexander2000@post.sk)
Titulok: ;-)
Michal, článok bol vynikajúci, odporúčam na zamyslenie všetkým účastníkom Pohody. Možno to vyzerá ako robenie somára z komára, ale skôr ma znepokojuje opačný prístup, ktorý je u nás celkom bežný - ľahostajnosť k okolnostiam. Typický príklad - človek nadáva na to, čo robia Američania v Iraku... a pritom drží v ruke fľašu od Coca-Coly. Keby sa tak na chvíľu zamyslel, kam vlastne prúdia peniaze, ktoré za to zaplatil... celkom dobrovoľne. Ale myslenie bolí, omnoho jednoduchšie je nadávať, a pritom podporovať tú istú vec, na ktorú nadávam.

Takisto, ak nemám rád armádu, dám to najavo tým, že nepodporím NIČ, čo bude s armádou nejako spojené. Ak to organizátori akcií budú vedieť, nebudú sa o také veci ani pokúšať. Len im to niekto musí dosť jasne povedať. Neviem ale, či je to možné na Slovensku, kde už mládežnícke aktivity organizujú aj tabakové firmy, a tiež to nikomu neprekáža. Človek, ktorý konzumuje, čo mu je predložené, a na nič viac sa nepýta... taký človek si možno aj zaslúži, aby skončil niekde v armáde.

Ad hominem útoky na Michala mi pripadajú hodne pod úroveň. Keďže sa opovážil študovať v Londýne, znamená to, že je teraz odrodilec, janičiar, a nesmie sa k dianiu na Slovensku vyjadrovať, alebo čo? Alebo má držať svoje vedomosti v tajnosti a nesmie sa k nim priznávať, lebo vzdelanie je hanba? OK, uvádzať všade upozornenia typu "autor je odborník v počítaní do desať" mi tiež pripadá trochu trápne, ale Michal zďaleka nie je jediný, kto to dnes robí. Možno je jednoduchšie reagovať na autora, ako na myšlienku, ktorú ponúka v článku.

Reakcia na komentár
";-)"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.