hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

06. 08. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívu„Zradca" a hrdina Mordechai Vanunu

hej rup!

Báseň Som vaším špiónom, ktorú zverejňujeme dnes na hej rup!e, vznikla vo väzení. Jej autor, Mordechai Vanunu, bol prepustený na slobodu ani nie pred dvoma týždňami, 21. apríla 2004, po osemnástich rokoch za mrežami. Jedenásť z nich strávil na samotke, v cele rozmerov 2x3 metre. Ľudský hlas mu znel v ušiach jedine vtedy, keď počúval príkazy strážnikov. Jeho súdny proces sa odohrával v naprostej tajnosti, nikto s ním nesmel prehovoriť ani počas ciest na pojednávania a v niektorých prípadoch mu dokonca na hlavu nasadzovali helmu, ktorá mu fyzicky zapchávala ústa. Štát sa mu vlastne symbolicky mstil za to, čo už svetu prezradil: že Izrael vlastní jadrové zbrane.

(03. 05. 2004)Linka na dnesGreen Socialist Network

Drobná britská skupinka s veľkou myšlienkou: spojiť to najlepšie z „červenej a zelenej" do jedného politického prúdu. Jej nevýhodou je malý dosah; výhodou pomerne mohutné intelektuálne zdroje, medzi ktoré patrí v neposlednom rade Pat Devine z Manchesterskej univerzity, tvorca jedného z modelov demokratického „nesovietskeho socializmu".


Komentáre
k článku: Chceš sa stať vrahom? Pohoda!
(zo dňa 12.07.2004, autor článku: Michal Polák)

Komentár zo dňa: 12.07.2004 23:04:23
Autor: mafo (mafo@szm.sk)
Titulok: matej polák for president
Milý absolvent kvalitnej Londýnskej školy.Ďakujem Ti za všetkých obmedzených Slovákov,Čechov,Holanďanov,Nemcov,Britov a ešte neviem koho kto navštevuje Pohodu pravidelne, že si nám otvoril oči!.Doteraz som si myslel, že tento festival je o dobrej nálade,pohode a spolupatričnosti medzi mladými ľuďmi, ktorí pochádzajúc a prichádzajúc z rôznych častí Európy a sveta dávajú rok čo rok do frňáku všetkým tým,čo tak radi svet delia na červený,zelený,pravý,ľavý,pacifistický a militantný atď.Zabudol som však , že ak chcem byť dobrý Európan , môžem ísť len na ten festival v mojom meste, ktorý sa koná v tebou odobrených priestoroch.Nie, ty určite nikomu nebrániš ísť na fest tam,kde chce, len zabúdaš, že podobné žvásty (neuraz sa , ale bez ohľadu na Tvoje CV sa tomuto inak povedať nedá) čítajú aj teenageri, ktorí sa chytia hneď nenávisti voči všetkému čo súvisí s armádou.Mimochodom tiež som nebol na vojne (civilka), ale nekydám na tých, ktorí Ti možno raz (dúfam, že nebude treba) zachránia prdel, aby si mohol pplodiť ďaľšie nádherné myšlienky podobné tým z Tvojho článku.


S úctou nevojak Mafo

Reakcia na komentár
"matej polák for president"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.