hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

06. 08. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuTáto vojna proti
terorizmu je podvod

Michael Meacher

/hr!/ Tento článok, zverejnený týždeň pred dnešným výročím útoku na New York, vyvolal v Británii i v Spojených štátoch búrlivú odozvu. Niežeby uvádzal niečo natoľko nové a prekvapivé. Naopak, o mnohých obvineniach, ktoré sa v ňom spomínajú, si už dávno čvirikali aj vrabce na stromoch. Dôležité však na ňom boli dve veci. Po prvé, „vojnu proti terorizmu“ v ňom nespochybnil nejaký neznámy internetový fantasta, ale významný britský politik, až donedávna člen vlády Tonyho Blaira. Po druhé, odlišuje sa od rôznych konšpiračných teórií práve tým, že vlastne neuvádza nič nové. Naopak, úzkostlivo dbá na to, aby citoval len dávno verejne prístupné fakty, pochádzajúce zo všeobecne vážených zdrojov. Patria k nim rozhlasová stanica BBC, noviny Daily Telegraph, Times a Guardian, či časopisy Time a Newsweek. Inými slovami, argumenty čerpá priamo z hlavného prúdu západného svetového spravodajstva.

(11. 09. 2003)Linka na dnesSocialistický kruh (SOK)

Skupinka ľudí v ČR, ktorí sa veľmi hlboko zaoberajú štúdiom kapitalizmu, bývalého režimu a najmä potrebou socialistickej alternatívy k obom. Práca SOKu je na nesmierne vysokej teoretickej úrovni a je zjavné, že jeho členovia znalosťami i schopnosťami ďaleko presahujú úroveň bežnú medzi stredoeurópskymi intelektuálmi.


Komentáre
k článku: Chceš sa stať vrahom? Pohoda!
(zo dňa 12.07.2004, autor článku: Michal Polák)

Komentár zo dňa: 12.07.2004 14:48:25
Autor: Michal Polak (hejrup@hejrup.sk)
Titulok: Re: Je to v Pohode?
Mily Miro,

ze armada sa do toho zapojila zrejme najma preto, ze je to na letisku, mi je samozrejme jasne. Aj preto som napisal, ze mozno agentura Pohoda sla za MO, nie naopak.

Napriek tomu podstata veci sedi. To, ze Ti/Vam to pripada ako talafatka, mne prave dokazuje, ze je to dost hrozne. Pretoze Ti/Vam garantujem, ze v ziadnej zapadoeuropskej krajine by sa toto nemohlo stat. Berlinska Love Parade sponzorovana Bundeswehrom? Glastonbury Festival sponzorovany Ministry of
Defence? Kazdemu obcanovi danych krajin by sa zdvihol zaludok.

Pretoze Pohoda sa samozrejme na letisku konat nemusela (tak ako sa v minulosti nekonala). A sudnemu cloveku by ani enapadlo o to vojakov ziadat. Prave preto, ze by bolo jasne, ze to nebude zadarmo - a nehovorim o peniazoch. Aj mne pripadala ta Hudba Ozbrojenych sil ako dobra recesia - asi tak na sekundu, kym som si neuvedomil, o co tu kraca. Jednoducho, niektore
veci sa nerobia, ani ked sa tym usetri vela penazi. Je to podobne (aj ked nie rovnake, viem, nie je to uplne presne prirovnanie), ako keby vegetariani usporiadali svoj festival na uzemi byvaleho bitunka, ktory by im prenajali Masiarne spol. s r. o.

Nejde samozrejme o tom, ze hociktory z ucastnikov ma priamo na mieste zahoriet tuzbou vstupit do profesionalnej armady - ale o to, ze sa tym armade vytvara _vo vseobecnosti_ vytvara imidz, ako keby to bola taka fajn vec, taka pohodova. A to je prave ta nechutna manipulacia, to odporne, co mi na tom vadi.

Reakcia na komentár
"Re: Je to v Pohode?"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.