hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

19. 09. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuOtvorený list SMERu

Vážení členovia predsedníctva strany SMER - sociálna demokracia,

ako občania, ktorým záleží na dodržiavaní sociálnych práv v Slovenskej republike, sme privítali víťazstvo ľavice v parlamentných voľbách. Domnievame sa, že rany, ktoré spôsobila doterajšia vláda väčšine občanov, treba vyliečiť a novým zabrániť. Neznamená to nič iné ako vrátiť sa k štandardom bežným v západnej Európe. Slovensko má šancu urobiť dôležitý krok k obnoveniu otvorenej spoločnosti, kde už nebude možné oponenta iba onálepkovať, zosmiešniť a zahriaknuť, ale bude s ním nutné poctivo a slušne diskutovať. K štandardom takejto spoločnosti však v žiadnom prípade nepatrí účasť krajnej pravice vo vláde.

(27. 06. 2006)Linka na dnesRovnosť.sk

Server podobného zamerania, ako feminet.sk. Jeho ťažisko je trocha odlišné, okrem ženskej otázky sa výraznejšie ako jeho kolegyňa venuje rovnoprávnosti ľudí s rôznou pohlavnou orientáciou. Nie je zatiaľ až taký bohatý na materiály, ale dobre pokrýva aktuálne otázky.


Komentáre
k článku: Vize Státu, ve kterém byl politik nahrazen manažerem
(zo dňa 13.05.2004, autor článku: Subcomandante Marcos)

Komentár zo dňa: 09.05.2007 17:55:50
Autor: Cuba (mascherano@seznam.cz)
Titulok: EZLN Viva la Revolución
Subcomandante Marcos je nejen schopný taktik a guerrillový stratég, ale i velmi inteligetní člověk, s neuvěřitejně charismatickým projevem. Každé jeho slovo má váhu a téměř cenu zlata, jeho činy se zlatem ani nedají vyvážit. On sám moc dobře ví, a jak sám říká: Our word is our weapon, že jsou to právě do slov převedená fakta, která nezvratně mluví v neprospěch PRI a vůbec mexické vlády. Bohužel doba je taková, že se diktatura nedá porazit jen slovy a masivní ideologickou podporou ze zahraničí. Diktatura se nedá porazit ani odporem ve formě manifestace, demostrace... musí dojít k boji - a i tady si Marcos v čele EZLN poradil na jedničku. Jeho osvobození Chiapasu nebylo sice tak triumfální, jako tomu bylo na přelomu padesátých a šedesátých let na Kubě v režii Che Guevary, Camila Cienfuegose a bratrů Castrových, ale zato má chiapaská "revoluce" stoupající tendence a nezvrhla se(a ani se nezvrhe) v tu odpornou komunistickou diktaturu, která teď požírá kubánský národ.
Marcos je nový Che, mexický Che, který ale v duši nenese tu temnou stránku, která se bohužel při vychvalování Guevarových činů musí zmínit.
EZLN je budoucnost Mexika. EZLN by měla být inspirací. Doufám - a zároveň jim z celého srdce přeju -, že dosáhnou všech svých cílů.
Pokud Mexiko s definitivní platností uzná autonomii teritorií kontrolovaných EZLN, může svět zajásat, protože se bude moci Marcos více soustředit na boj proti Globalizaci (neoliberalismu).
Budiž dílo Emiliana Zapaty dokončeno!

Para todos todo. Para nosotros nada.

Reakcia na komentár
"EZLN Viva la Revolución"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.