hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

02. 06. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuPrečo iba jazyk vyvolených?

Rastislav Šarišský

Vďaka technike sa svet stáva malým, o to viditeľnejšia je však jeho rozdrobenosť. Ľudia sú odsúdení na život v mikrosvetoch, ohraničených vierou, hodnotami, kultúrou a jazykom. Prestúpiť hranice je ťažké, vyžaduje si to tolerantnú komunikáciu, ktorá je však nemožná bez znalosti jazyka. A na zvládnutie cudzieho jazyka sú potrebné roky tvrdej driny.

(03. 12. 2004)Linka na dnesThe Heterodox Economics Portal

Brána k rôznym zdrojom „heterodoxnej" ekonómie - teda širokého disidentského hnutia zápasiaceho so stredným prúdom, ktorý sa bežne vyučuje na vysokých školách. Odkazy na feministické, inštitucionálne, marxistické, post-keynesiánske a ďalšie ekonomické časopisy, školy i jednotlivých vedcov.


Komentáre
k článku: Podpaľačský útok neonacistov na kanceláriu Ľudí proti rasizmu je prejavom strachu
(zo dňa 13.05.2004, autor článku: Ľudia proti rasizmu)

Komentár zo dňa: 29.03.2010 12:50:54
Autor: rasista (@)
Titulok: ziadna rovnopravnost
vsetci tu ospevuju lucke prava len tedy ked sa ukrivdi ciagnom nikomu inemu tieto cierne papule znasilnuju nase biele zeny a deti a prejde im to vzdy ked tiraju nejake zviera a pristihnu ich pri tom tak je to len zasterka policie pred media
my skutocnosti im nic nehrozi biely take moznosti nemaju tich zavru aj za banalnosti do lochu slovensk vlada roby vsetko pre to aby sme nevipadali ako rasisti pred zviskom sveta. ked niekdo ide demonstrovat proti ciganom tak je napadnuti nasou dementnou retardovanou justiciov.ale ked zacnu demonstrovat cigany stimi debilnimy zratcamy s nazvom anti fasisti atakimito retardakmi tak je to v poriadku.som rasista no a co beham autobusom na jednej linke minule mi chcel nastupit cigani a poslal som ich do pip.povedal som si ciernich nevozim a nido stim nic nespravy.nastasie je takych ako som ja vela bodaj by to tak bolo aj na dalej

Reakcia na komentár
"ziadna rovnopravnost"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.