hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

19. 09. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuPopoludnie s Petržalkou

Centrum komunitného rozvoja

Centrum komunitného rozvoja Bratislava Vás pozýva na petržalské Komunitné popoludnie. Podujatie má Petržalčanom ponúknuť zaujímavý kultúrno-diskusný program, v ktorom budú môcť uvažovať o zmenách v svojej mestskej časti, ako aj o medziľudských vzťahoch. Vrcholom podujatia bude predstavenie projektu nemeckých výskumníkov Kioskizácia a vzápätí krst knižky príbehov z Petržalky – Engerau, ktorú vydalo Centrum komunitného rozvoja.

(27. 09. 2005)Linka na dnesZNet

Americké „spoločenstvo ľudí usilujúcich sa o spoločenskú zmenu". Sesterská stránka ZMagazine - obe spoluzakladal ekonomický teoretik a politický aktivista Michael Albert. Obrovské zhromaždisko najrôznejšieho alternatívneho materiálu - zvlášť silnými stránkami sú zahraničná politika USA a alternatívna ekonomická vízia. ZNet spolupracuje s veľkým množstvom významných osobností svetovej „alternatívnej scény", od Rusa Borisa Kagarlického cez Američana Noama Chomského až po Indku Arundhati Royovú. Ak by ste zo všetkých zahraničných stránok mali kliknúť len na jednu-jedinú linku, mal by to byť ZNet.


Komentáre
k článku: Náš súdruh
George Orwell
(zo dňa 02.02.2000, autor článku: Michal Polák)

Komentár zo dňa: 19.01.2006 20:28:28
Autor: psycho (psycho891@azet.sk)
Titulok: Nadutý intelekruál
Pomerne scestný názor nadutého intelektuála, ktorý si nevidí na koniec nosa. Orwell možno nežil v komunizme, to som nežil ani ja, ale taký inteligent ako vy si nemohol všimnúť umeleckú a ľudskú podstatu tohto románu. Na pochopenie jednoduchej myšlienky neexistuje žiadna vysoká škola, žiaden diplom, žiadny vopred naplánovaný postup.
Orwell,podľa mňa a môjho neodborného názoru, poukazoval na svoju osobnú vnútornú neslobodu, ktorá zmára umelcov. Komunizmus(bolševizmus, socializmus atď.) použil iba ako prostriedok opísania svojho vnútorného sveta rozpolteného vlastným myslením. V protiklade stojí VB-hlavný riadiaci článok jeho vedomia, a Winston-búriaci sa element podvedomia snažiaci sa vymaniť sa spod vplyvu racionálneho myslenia.
Ak poznáte jedného skutočného umelca, spýtajte sa ho na vnútorné monológy, ktoré ho inšpirujú.
S pozdravom Tomáš Zavatčan

Reakcia na komentár
"Nadutý intelekruál"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.