hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

26. 01. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuČernobyľ a ľudia

Za Matku Zem

Občianske združenie Za Matku Zem v spolupráci s Greenpeace Slovensko Vás pozýva na verejnú diskusiu a premietanie, ktoré sa uskutočnia pri príležitosti 20. výročia havárie v jadrovej elektrárni Černobyľ, v stredu 19. apríla 2006 o 18.00 hod, v priestoroch prednáškovej sály Univerzitnej knižnice na Michalskej ulici 1 v Bratislave.

(13. 04. 2006)Linka na dnesBritské listy

Pravepodobne najlepší český internetový denník, s výrečným podtitulom „o všem, o čem se v České republice příliš nemluví". Pôvodný autor projektu Jan Čulík žije dlhé roky v Británii (odtiaľ názov) a denník dôsledne uplatňuje isté „britské" hodnoty, najmä čo sa týka tolerancie, plurality názorov a podpory tým, ktorí sú na tom horšie ako ostatní. Vrelo odporúčané.


Komentáre
k článku: Mozaika alternatív ku kapitalizmu
(zo dňa 27.10.2003, autor článku: Oleg Resin)

Komentár zo dňa: 11.08.2005 14:15:33
Autor: Ooo (@)
Titulok: re: Neoliberal
ahoj Neoliberal.
rada si vypocujem Tvoje argumenty, preco uznavas neoliberalizmus? Myslis si, ze v Lat. Amerike este nebol dostatocne presadeny a preto je na tom LA tak zle?

Moj nazor: jednotlive staty L.Ameriky previedli hospodarske a socialne neoliberalne reformy, ktore im uskodili. aj ked staty este reguluju hospodarstvo, cize neoliberalizmus nefunguje naplno, povazujem tieto reformy za nevhodne. otvorenie trhov a odburanie subvencii obycajnym ludom zhorsilo situaciu.
napr. Argentina sa zadlzila, najma u MMF, a previedla nasledne strukturalne reformy. tie ju priviedli ku krize. nepopieram, ze svoju rolu zohravaju aj zli narodni politici a korupcia. jasne, ze sa neda najst konkretny vinnik. ale neoliberalne myslienky vnimaju jedinca z cisto ekonomickeho aspektu, podporuju konzumnu orientaciu spolocnosti a potlacaju socialne a kulturne faktory.

Reakcia na komentár
"re: Neoliberal"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.