hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

15. 08. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuJazda na revolučnom tigrovi

Boris Kagarlickij

Ak by sme mali veriť Kremľu, všetky nedávne revolúcie v bývalých sovietskych republikách spôsobil Washington a boli namierené výhradne proti Rusku. Experti, vedením poverení verejne vystupovať, hovoria, že udalosti tohto druhu podkopávajú úsilie o integráciu nových nezávislých štátov a hrozia obkolesiť Rusko nepriateľskými režimami. Noví predstavitelia týchto niekdajších bratských republík si medzitým dávajú záležať na tom, aby okamžite odcestovali do Moskvy a uistili prezidenta Vladimira Putina, že sa mýli: všetky existujúce dohody zostanú v platnosti, ekonomické zväzky budú posilnené a po rusky hovoriace obyvateľstvo nebude vystavené diskriminácii.

(01. 04. 2005)Linka na dnesATTAC

„Združenie za dane na transakcie prospievajúce občanom" sa už dávno nezaoberá výlučne snahou presadiť Tobinovu daň na špekulatívny kapitál na medzinárodných finančných trhoch. ATTAC sa z rodného Francúzska rozšíril do mnohých iných krajín a je dnes jednou z najvýznamnejších skupín hnutia za globalizáciu spravodlivosti.


Komentáre
k článku: Po tridsiatich rokoch konečne dospelá
(zo dňa 03.11.2003, autor článku: Derek Wall)

Komentár zo dňa: 04.04.2009 20:25:11
Autor: stranazelenych (stranazelenych@gmail.com)
Titulok: SZ spolu s Europskymi zelenymi do EP volieb
Všetky Strany zelených v Európe sa dohodli, že do nasledujúcich eurovolieb pôjdu so spoločným programom, ktorý nazvali Green New Deal (Zelená šanca pre našu Európu). Budú spolupracovať aj v rámci spoločnej kampane.
V zelenej politike si stanovili európske zelené strany nasledovné ciele:
- vytváranie „zelených“ pracovných miest pre 5 miliónov Európanov počas 5 rokov,
- zmobilizovanie stratégie súdržnosti v oblasti súkromných a verejných investícií do zeleného hospodárstva, ktorých výška môže počas nasledujúcich piatich rokov dosiahnuť až hodnotu 500 miliárd eur (t.j. len 0.75% HDP EÚ),
- udržanie cenovej dostupnosti energie,
- pomoc v boji proti zmene klímy a podporu zeleného hospodárstva v Európe.
„Cieľom Strany zelených je ochrana zdravia a zdravého životného prostredia. Preto dúfame, že záujmy zdravia bude v Európskom parlamente v Bruseli hájiť minimálne jeden človek, ktorého Strana zelených do tejto funkcie navrhla,” dopĺňa P. Pilinský.
Program Strany zelených pre nastávajúce eurovoľby predstaví Strana zelených na tlačovej konferencii na Zelený štvrtok 9.4.2009.
Chceme poďakovať všetkým priaznivcom zelenej politiky, ktorí nám umožnili prežiť ťažké chvíle a aj tím, ktorí nás vo voľbách do EP 6.6.2009 podporia a dajú o nás vedieř aj svojim priateľom.

http://www.stranazelenych.sk/tlacove-spravy/strana-zelenych-predstavila-kandidatov-a-kandidatky-pre-volby-do-europskeho-parlamentu

http://galik.wbl.sk/Europarlament.html

http://miroslavgalik.blog.sme.sk/

Reakcia na komentár
"SZ spolu s Europskymi zelenymi do EP volieb"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.