hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

15. 08. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuUtópia sa volá Santiago

Andy Beckett

V ospalom, zazobanom mestečku West Byfleet v južnom Anglicku sa začiatkom sedemdesiatych rokov odohral malý, ale pozoruhodný experiment. V záhradnej šope jedného tunajšieho domu postavil mladík menom Simon Beer zo súčiastok rozhlasových prijímačov, ružového a zeleného kartónu niekoľko elektronických meračov verejnej mienky. Nápad, na ktorom boli založené – užívatelia mali otáčať ručičkou, aby dali najavo, nakoľko sa im páči alebo nepáči nejaký politický návrh – bol podivný a ambiciózny, no fungoval. Ešte prekvapivejší bol však trh, pre ktorý bol určený: nie Veľká Británia, ale Čile.

(11. 09. 2003)Linka na dnesPost Keynesian Thought Internet Archive

Vydaním Všeobecnej teórie zamestnanosti, úroku a peňazí sa v tridsiatych rokoch začala nová éra ekonómie, známa pod menom „keynesiánska revolúcia". Tak ako každá revolúcia, aj táto sa dočkala zvratu, či skrotenia, v podobe konvenčného modelu známeho ako IS-LM, ktorý sa napokon stal obeťou monetarizmu a „novej klasickej ekonómie". Post-keynesiáni nemajú s týmto stredoprúdovým vývojom veľa spoločného. Sú pokračovateľmi pôvodných myšlienok, ktoré zároveň s Keynesom objavil aj Poliak Michal Kalecki, ďalej diela „sekery na všetky ortodoxie" Joan Robinsonovej a obnovy ricadiánskeho projektu Piera Sraffu.


Komentáre
k článku: Po tridsiatich rokoch konečne dospelá
(zo dňa 03.11.2003, autor článku: Derek Wall)

Komentár zo dňa: 02.04.2007 11:25:47
Autor: PaedDr.Miroslav Gálik (miroslav.galik@gmail.com)
Titulok: Strana zelených vo Zvolene
Ja som kandidoval za SZ vo Zvolene v koalicii Smer. HZDS, SNS, KSS a SF, takze tazko by sa to dalo oznacit za pravicovu koaliciu. Dnes som predseda komisie ztivotneho prostredia, clen skolskej komisie a predseda najvacsej zvolernskej mestskej casti /cca 12 ooo ob./. Budem rad, ak sa najdu priznivci SZ, ktori vstupia medzi nas a budu presadzovat na regionalnej platforme nasu politiku. Az ked bude v kazdom meste silne dostatocne zastupenie mozeme vstupit aj do velkej politiky a ziadne reci ani bilbordy to pred volbami nezmenia, iba mravcia praca v svojej obci , ci meste a vysledky, ktore budu za nami. Ak sa vsetci , ktorym zalezi na trvale udrzatelnom rozvoji Slovenska chcu vzajomne podporit, budem rad, ak sa budemeo svojich uspechoch na tomto poli informovat navzajom.
PaedDr. Miroslav Gálik
galik@zvzapad.sk

Reakcia na komentár
"Strana zelených vo Zvolene"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.