hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

27. 09. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuUtópia sa volá Santiago

Andy Beckett

V ospalom, zazobanom mestečku West Byfleet v južnom Anglicku sa začiatkom sedemdesiatych rokov odohral malý, ale pozoruhodný experiment. V záhradnej šope jedného tunajšieho domu postavil mladík menom Simon Beer zo súčiastok rozhlasových prijímačov, ružového a zeleného kartónu niekoľko elektronických meračov verejnej mienky. Nápad, na ktorom boli založené – užívatelia mali otáčať ručičkou, aby dali najavo, nakoľko sa im páči alebo nepáči nejaký politický návrh – bol podivný a ambiciózny, no fungoval. Ešte prekvapivejší bol však trh, pre ktorý bol určený: nie Veľká Británia, ale Čile.

(11. 09. 2003)Linka na dnesBlog Eduarda Chmelára

Internetový zápisník nášho najznámejšieho ľavicového novinára. Jeho príspevky tu asi nájdete najčastejšie zo všetkých médií. Pre tých, ktorí hádam Chmelára ešte nepoznajú - nájdete tu výborne napísané články veľmi podobnej krvnej skupiny, ako na tejto stránke - ľavica, environmentalizmus, demokracia, občianske práva... Nenechajte si ujsť.


Komentáre
k článku: Fahrenheit 9/11: Neobyčejně významný historický počin
(zo dňa 24.08.2004, autor článku: John Berger)

Komentár zo dňa: 25.08.2004 11:33:34     Reagovať
Autor: Viliam Búr (alexander2000@post.sk)
Titulok: Historický počin
Podľa mňa je veľký prínos filmu F9/11 nielen v jeho obsahu, ale aj vo forme.

Ak si pozrieme doterajšie využitie médií v USA, vyzeralo to asi takto: noviny, rozhlas a webové stránky obsahovali aj provládne aj protivládne názory (netvrdím, že v rovnakom pomere, len že sa tam našlo obidvoje); televízia však bola výlučne provládna. Inými slovami, protivládne názory sa dali vyjadriť písmom a hovoreným slovo, ale nie obrazom.

Žiaľ, žijeme v dobe, keď si väčšina ľudí zvykla prijímať informácie z televízie. Pozrieť si televízne noviny je pohodlnejšie ako listovať v novinách papierových; navyše za papierové noviny treba platiť, televíziu má človek zvyčajne už zaplatenú kvôli iným programom.

Filmy ako F9/11 objavujú nové priestory ako vysloviť protivládne názory. Možno sa aj budúci autori poučia... a ako protiváha televízií typu CNN sa začnú v kinách (a na internete) zjavovať dokumenty ukazujúce odlišný pohľad. Televízia má už našej spoločnosti pevné miesto; raz možno bude mať aj demokracia pevné miesto v televízii.

  
Komentár zo dňa: 25.08.2004 13:06:29     Reagovať
Autor: Peter Gürtler (@)
Titulok: Re: Historický počin
Ano.

Potom vsak bude mozno v spolocnosti prevladat
ine (nove) medium (komunikacny kanal) - a ten
zrejme opat ovladne aktualna elita ("elita")...
Teda: podstata asi nie je v tom, ci TV, radio,
noviny, al. internet, ale v charaktere spolocnosti.
Ano, dnes je vsak podstatne to, co uvadzas.

Mna vsak zaujima, ci bude v slovenskych mediach
venovana taka publicita tomuto filmu, ako Umuceniu
Krista (UK). F9/11 je v celosvetovom meradle nesporne
vyznamnejsi ako UK (mam na mysli samozrejme myslienkovy
odkaz filmov) - na slovenskom medialnom trhu vsak (az na
male vynimky) po F9/11 akoby zalahla zem (nie, necudujem
sa tomu, iba porovnavam).

     
Komentár zo dňa: 26.08.2004 15:38:38     Reagovať
Autor: Viliam Búr (alexander2000@post.sk)
Titulok: Re: Re: Historický počin
V médiách sa tomu asi toľko venovať nebudú. Dôležité je, že sa o filme môže diskutovať na internete, a že si ho bežní ľudia môžu vymieňať napríklad napálený na CDčku. Nie je to síce rovnako účinné, ako keby sa filmu venovala "oficiálna" pozornosť, ale je to aspoň niečo, k čomu môže priložiť ruku každý z nás. Podobne ako sa kedysi vydávali "samizdaty", dnes to budú... hmmm... ako len nazvať tie potajme napálené CDčka? Slovo "samopaly" už je obsadené.

        
Komentár zo dňa: 01.09.2004 00:17:30     Reagovať
Autor: luk (luk4@post.sk)
Titulok: Historický počin?
Zdravim,
rad by som sa Vas spytal na Vas nazor na takyto clanok :
http://www.davekopel.org/Terror/Fiftysix-Deceits-in-Fahrenheit-911.htm
Bral som niektore casti z F9/11 ako pravdu, ale teraz mi je z toho "dokumentu" zle.

           
Komentár zo dňa: 02.03.2006 18:51:09     Reagovať
Autor: g.w.bush (@)
Titulok: Re: Historický počin?
Moore má pravdu, ja som ten naj ... debil v Amerike a dovoľujem si povedať aj na celom svete, priznávam sa!

        
Komentár zo dňa: 22.02.2020 20:00:48     Reagovať
Autor: (herik.likon@gmail.com)
Titulok: Re: Re: Re: Historický počin
Íĺ íŕďđŕńíî ôëîđĺíňčéńęŕ˙ ňĺđđčňîđč˙ îňäŕëŕ ěčđó ńňîëüęčő ďđîôĺńńčîíŕëüíűő ëţäĺé. Čçäĺëč˙ čńďîëíĺíű â íŕčëó÷řčő ÷ĺđňŕő Ńđĺäčçĺěíîěîđü˙. Ń îäíîé ńňîđîíű — ýňî ďđîńňîňŕ č ęđŕňęîńňü, ń číîé — ˙đęîńňü č óňîí÷ĺííîńňü. Íĺ íŕďđŕńíî ńčěâîëîě đŕáîňŕĺň «ăŕěěŕ» (ńîëíöĺ ń 12 ëó÷ŕěč), ęîňîđîĺ çíŕ÷čň ăŕđěîíčţ. Ďđčí˙ňî ń÷čňŕňü, ńîáńňâĺííî ÷ňî ęčňŕéńęîĺ îçíŕ÷ŕĺň http://textile.wikidot.com/ íĺőîđîřĺĺ. Âďđî÷ĺě ýňî âńĺ ńňŕíäŕđňű, ňĺě áîëĺĺ, â ńëó÷ŕĺ ĺńëč ýňî ęŕńŕĺňń˙ ňĺęńňčë˙. Äŕííűé ęđŕé ęŕę îäčí č ń÷čňŕĺňń˙ ďđŕđîäčňĺëĺě ěíîćĺńňâŕ ňęŕíĺé, â ńëĺäńňâčĺ ýňîăî đŕéîííűĺ ěŕńňĺđŕ â ňîě ÷čńëĺ č íĺčíäčâčäóŕëüíóţ íŕâîëî÷ęó čëč ćĺ ďîęđűâŕëî čěĺţň âńĺ řŕíńű óńňđîčňü ďđîčçâĺäĺíčĺě čńęóńńňâŕ. ýňî âäŕëč íĺ ŕíňčęđčçčńíűé âŕđčŕíň.

Komentár zo dňa: 01.09.2004 03:25:22     Reagovať
Autor: Michal Polák (hejrup@hejrup.sk)
Titulok: Nedojima ma to
Podobne pokusy zdiskreditovat M. Moora (ale aj hocikoho ineho) ma ani trocha nedojimaju. Moore ma dnes uz samozrejme k dispozicii celu armadu "factcheckerov" (ak je nieco tak trosku podvod, tak je to dojem "osameleho bojovnika", ktory vo filmoch vyvolava), a ti sa presnostou udajov dlho dopredu zaoberaju. Z tohto dovodu ani nikto nikdy Moora nezaloval, pretoze sa velmi dobre vie, ze na sude by tvrdenia o "podvodoch" neobstali.

Vo velkom projekte sa moze samozrejme vzdy stat, ze nieco obcas ujde, samozrejme, ale nazyvat to "podvodom" (deceit) je silna kava. Moore, tak ako hocikto iny, si velmi dobre vie spocitat, ci lepsie zaposobi lahko odhalitelny podvod, alebo do tvrdenie overene do najmensich podrobnosti (i ked samozrejme, stopercentnu istotu nemame nikdy).

Konkretne k tomuto clanku - postup p. Kopela dost dobre dokumentuju uz prve "podvody", o ktorych v pripade filmu hovori:

1) Spomina uvod filmu, kde Al Gore oslavuje na podiu s transparentom "Florida Victory". Potom Moora "obvini", ze podvadza, pretoze v case tejto oslavy sa volby este neskoncili. Nepokusa sa vsak vyvratit nijaky Moorov vyrok. Ani nemoze, pretoze nic podobne Moore vo filme samozrejme netvrdi. Jednoducho ukazuje zabery z realneho deja, ktory sa skutocne odohral tak, ako ho ukazuje. Pan Kopel si vsak vymysli vlastnu interpretaciu filmu, nezhodujucu sa so skutocnostou, potom ju vitazoslavne vyvrati - a tym "dokaze" Moorov podvod. (Mimochodom, p. Kopel neovlada ani svoj vlastny jazyk, t. j. anglictinu - tvrdi totiz, ze Moore pouzil predminuly cas, aby podporil dojem, ze volby sa uz skoncili. Lenze citovana veta z filmu znie "And little Stevie Wonder, he seemed so happy, like a miracle had taken place" - co nie je nic menej a nic viac, ako jednoducho gramaticky spravna konstrukcia; predminuly cas sa pouziva vtedy, ked sa jeden dej odohral pred druhym, presne ako v tomto pripade. V slovencine by sa nieco podobne dalo mozno naznacit asi takto: "A maly Steve Wonder _bol_ naradovany, ako keby sa _bol byval_ odohral zazrak (t. j. zazrak sa musel pochopitelne odohrat predtym, ako sa on mohol zacat z neho radovat). Keby sme sa pridrzali zdraveho rozumu, nebolo by treba hladat za kazdym gramatickym rohom sprisahanie).

2) P. Kopel dokazuje, ze to boli CNN a CBS, ktore stiahli tvrdenie o vitazstve A. Gorea ako prve. Opat jedno velke jeho vitazstvo, ktore vsak uplne mina ciel. Moore predsa _netvrdi_, ze to boli Fox News, ktore stiahli ako prve _slova o Gorovom vitazstve_. On tvrdi, ze Fox News ako prve _vyhlasili za vitaza Busha_. A toto nepopiera ani p. Kopel. A nepopiera to opat preto, lebo to popriet nemoze, kedze je to jednoducho lahko overitelny fakt. Lenze je starostlivo ukryty v omacke plnej podruznych podrobnosti.

A tak dalej, a tak podobne. P. Kopel sa nemoze opriet do faktov, pretoze tie sedia. Vadi mu, ze na ne Moore upozornuje, a tak sa snazi divakovi dokazat, ze by to robit nemal. Nuz, ale to uz je jeho problem, nie problem nejakych "podvodov".

V zivote su vsak aj dolezitejsie veci, ako sa piplat v paranoickych vyvodoch pravicovych extremistov (odporucam pozriet si aj zvysok stranky p. Kopela). Podobnych zlatanin je na internete vela a uz po niekolkych odstavcoch sa daju lahko rozoznat. Nemozem si pomoct - na traktat p. Kopela sa jednoducho najlepsie hodi charakteristika, ktoru sa on snazi nasit na Moora:

"cleverly blending half-truths to deceive the viewer" (sikovne zmiesava dokopy polopravdy, aby zviedol divaka - v tomto pripade citatela).

Komentár zo dňa: 13.11.2005 22:35:01     Reagovať
Autor: aa (@)
Titulok:
Vzhľadom na to, že text tohto komentára porušil pravidlá slušného rozhovoru, bol zo systému vymazaný.

Komentár zo dňa: 30.12.2005 18:59:55     Reagovať
Autor: Scully (@)
Titulok: Where is the truth?
Pozrite si film "911 in Plane site".Raz bol o tejto teorii v Živote krátky článok,ale to bol jediný pokus o iný uhol pohladu.Odvtedy sa redaktori tejto témz volajako boja.Go to www.letsroll911.org.

Komentár zo dňa: 12.04.2019 07:56:10     Reagovať
Autor: velia (corabinkley@hotmail.com)
Titulok: jordan retro 12
[url=http://www.trajeshugoboss.com/]Hugo Boss[/url]
[url=http://www.zapatillas-adidas.com/]Adidas[/url]
[url=http://www.braceletpandoras.fr/]bague pandora[/url]
[url=http://www.supreme.com.co/]supreme shirt[/url]

Komentár zo dňa: 02.05.2019 01:50:49     Reagovať
Autor: yaling45 (hanktregre@outlook.com)
Titulok: ralph lauren
[url=http://www.valentino--shoes.us.com/]valentino shoes[/url]
[url=http://www.skechers--shoes.us.com/]skechers women[/url]
[url=http://www.adidas-superstarshoes.us.com/]adidas originals superstar[/url]
[url=http://www.supremeshirt.us.com/]supreme shoes[/url]

Komentár zo dňa: 19.05.2019 20:45:13     Reagovať
Autor: antonio (theshacsevxsj@hotmail.com)
Titulok: Supreme Clothing
[url=http://www.vansoldskool.org.uk/]Vans Shoes[/url]
[url=http://www.birkenstocksandalssale.us/]Birkenstock Outlet[/url]
[url=http://www.fjallraven-kanken.us.org/]Fjallraven Kanken Backpack[/url]
[url=http://www.bapecanada.ca/]Bape Shorts[/url]

Komentár zo dňa: 28.06.2019 05:55:54     Reagovať
Autor: cuiju42 (sherylshimmel@outlook.com)
Titulok: salomon speedcross 4
[url=http://www.airmax-2019.us.com/]air max 2019[/url]
[url=http://www.pandorauk.us.com/]pandora rings[/url]
[url=http://www.eccoshoesoutlets.us.com/]ecco sandals[/url]
[url=http://www.chaussuresskechers.fr/]skechers[/url]

Komentár zo dňa: 03.07.2019 14:39:40     Reagovať
Autor: theresa (evelynhartshorn@hotmail.com)
Titulok: skechers
[url=http://www.wholesalemlb-jerseys.us/tags_products/jacob-degrom-autograph_5930.html]jacob degrom autograph[/url]
[url=http://www.nfljerseysoutlet.us/tags_products/tim-brown-jersey_2270.html]tim brown jersey[/url]
[url=http://www.wholesalenhl-jerseys.us/tags_products/penguins-ladies-apparel_3328.html]penguins ladies apparel[/url]
[url=http://www.newdiscountmlbjerseys.us/tags_products/atlanta-braves-score_2517.html]atlanta braves score[/url]

Komentár zo dňa: 05.08.2019 07:23:39     Reagovať
Autor: james (lethifkvs@hotmail.com)
Titulok: Salomon Running Shoes
[url=http://www.nikeairmax2019.us/nike-flex-run-2019-womens_2149.html]Nike Flex Run 2019 Womens[/url]
[url=http://www.yeezyadidas-shoes.us/maroon-ultra-boost_5330.html]Maroon Ultra Boost[/url]
[url=http://www.pandoracharmsjewelry.us/pandora-heart-to-heart-ring_2685.html]Pandora Heart To Heart Ring[/url]
[url=http://www.yeezyadidas-shoes.us/pharrell-nmd-2019_3537.html]Pharrell Nmd 2019[/url]

Komentár zo dňa: 07.08.2019 17:12:21     Reagovať
Autor: laurie (phetapraym@hotmail.com)
Titulok: Mizuno Running Shoes
[url=http://www.supremeclothingshirt.us.com/]Supreme Shirt[/url]
[url=http://www.giuseppe.us.org/]Giuseppe[/url]
[url=http://www.burberryhandbagsoutlet.us/]Burberry Shirt[/url]
[url=http://www.yeezycanada.ca/]Yeezy Shoes[/url]

Komentár zo dňa: 24.09.2019 19:51:37     Reagovať
Autor: jerry (shanuezgkd@hotmail.com)
Titulok: Vans Slip On
[url=http://www.supremeclothings.us.com/]Supreme Hoodie[/url]
[url=http://www.longchampbackpack.us/]Longchamp[/url]
[url=http://www.supremeshirt.us/]Supreme Hoodie[/url]
[url=http://www.yeezy-boost.co.uk/]Yeezy Boost[/url]

Komentár zo dňa: 24.09.2019 21:24:40     Reagovať
Autor: muxiao19 (opalanderso@outlook.com)
Titulok: pandora rings
[url=http://www.cartier-bracelet.us.com/]cartier jewelry[/url]
[url=http://www.salomon.us.org/]salomon xa pro 3d[/url]
[url=http://www.balenciagas-sneakers.us.com/]balenciaga sneakers[/url]
[url=http://www.lebron15-shoes.us.com/]basketball shoes[/url]

Komentár zo dňa: 08.10.2019 04:22:37     Reagovať
Autor: james (gelelegsytd@hotmail.com)
Titulok: Kate Spade Purses
[url=http://www.filashoes.co.uk/]Fila High Tops[/url]
[url=http://www.adidasnmdwomens.us/]Adidas NMD[/url]
[url=http://www.katespadebags.us/]Kate Spade Bags[/url]
[url=http://www.championhoodie.co.uk/]Champion Clothing[/url]

Komentár zo dňa: 14.10.2019 16:21:08     Reagovať
Autor: ernestine (shanuezgkd@hotmail.com)
Titulok: Jimmy Choo Sandals
[url=http://www.karenmillenoutlet.us/]Karen Millen Skirts[/url]
[url=http://www.lacosteoutlet.us/]Lacoste Shoes[/url]
[url=http://www.canadagoosejacketuk.co.uk/]Canada Goose Sale[/url]
[url=http://www.bose-canada.ca/]Bose Headphones[/url]

Komentár zo dňa: 27.10.2019 21:06:01     Reagovať
Autor: david (nenetetajgpdm@hotmail.com)
Titulok: Balenciaga Canada
[url=http://www.thenorthface-jacke.de/]The North Face[/url]
[url=http://www.pandora-outlet.us/]Pandora[/url]
[url=http://www.pumaschuhedamen.de/]Puma Jacke[/url]
[url=http://www.vans-canada.ca/]Vans Outlet[/url]

Komentár zo dňa: 17.01.2020 00:13:00     Reagovať
Autor: ernest (nenetetajgpdm@hotmail.com)
Titulok: Skechers
[url=http://www.katespadehandbags.co.uk/]Kate Spade Purses[/url]
[url=http://www.pandorajewelrycharms.ca/]Pandora[/url]
[url=http://www.monclerjackets.us.com/]Moncler Coat[/url]
[url=http://www.hydroflasksale.ca/]Hydro Flask Stickers[/url]

Komentár zo dňa: 01.02.2020 11:37:20     Reagovať
Autor: james (losipsetyrig@hotmail.com)
Titulok: Hydro Flask Stickers
[url=http://www.goyard-bags.co.uk/]Goyard UK[/url]
[url=http://www.brooks-shoes.us/]Brooks Tennis Shoes[/url]
[url=http://www.karenmillenuk.org.uk/]Karen Millen Dresses[/url]
[url=http://www.eccoshoes-outlet.us/]Ecco Outlet[/url]

Komentár zo dňa: 07.02.2020 10:08:30     Reagovať
Autor: ronald (whilitetbqfw@hotmail.com)
Titulok: Fila Shoes Womens
[url=http://www.suicokesandals.ca/]Suicoke Moto[/url]
[url=http://www.hoganshoes.ca/]Hogan Shoes[/url]
[url=http://www.longchamp-bags.ca/]Longchamp Backpack[/url]
[url=http://www.supreme-clothing.ca/]Supreme[/url]

Komentár zo dňa: 18.02.2020 00:18:19     Reagovať
Autor: ronald (shanuezgkd@hotmail.com)
Titulok: Coach Crossbody Bags
[url=http://www.yeezyboost350-v2.us/]Yeezy Supply[/url]
[url=http://www.nfljerseysforsale.us.org/]NFL Jerseys For Sale[/url]
[url=http://www.nike-shoes.us/]Nike Air Max[/url]
[url=http://www.katespadehandbags.ca/]Kate Spade Canada[/url]

Komentár zo dňa: 03.03.2020 11:33:32     Reagovať
Autor: ronald (shanuezgkd@hotmail.com)
Titulok: Supreme Clothing
[url=http://www.salomon-shoes.ca/]Salomon Shoes[/url]
[url=http://www.burberryshirt.org.uk/]Burberry Bags[/url]
[url=http://www.jordanretro11spacejam.us/]Jordan 11 Shoes[/url]
[url=http://www.ralphlaurenshirt.co.uk/]Ralph Lauren Polo Shirts[/url]

Komentár zo dňa: 07.03.2020 07:43:04     Reagovať
Autor: wilma (whilitetbqfw@hotmail.com)
Titulok: Off White Canada
[url=http://www.vansoldskool.org.uk/]Vans[/url]
[url=http://www.goldengoosesneakers.co.uk/]Golden Goose Sneakers[/url]
[url=http://www.scarpenikeairmax.eu/]Nike Air Force[/url]
[url=http://www.nikecanadashoes.ca/]Nike Air Max[/url]

Komentár zo dňa: 08.03.2020 22:42:02     Reagovať
Autor: david (nenetetajgpdm@hotmail.com)
Titulok: Fjallraven Kanken
[url=http://www.thenorthface.us.org/]North Face Outlet[/url]
[url=http://www.eccoboots.ca/]Ecco Shoes Canada[/url]
[url=http://www.nikeshoescanada.ca/]Nike Store[/url]
[url=http://www.eccoshoesoutlet.co.uk/]Ecco Shoes[/url]

Komentár zo dňa: 19.03.2020 22:48:15     Reagovať
Autor: dominick (slesmeetpiowwm@hotmail.com)
Titulok: Clarks Boots
[url=http://www.fjallravenkankencanada.ca/]Fjallraven[/url]
[url=http://www.redbottomshoesforwomen.us/]Red Bottoms[/url]
[url=http://www.adidasclothing.us.org/]Adidas Clothing[/url]
[url=http://www.karenmillen-dresses.org.uk/]Karen Millen[/url]

Komentár zo dňa: 26.04.2020 04:17:09     Reagovať
Autor: james (tellaypup@hotmail.com)
Titulok: Longchamp Handbags
[url=http://www.nfljerseyscheap.us.org/]NFL Shop[/url]
[url=http://www.mlb-jerseys.us.org/]Cheap MLB Jerseys[/url]
[url=http://www.giuseppe-zanotti.ca/]Giuseppe[/url]
[url=http://www.mizunoshoesoutlet.us/]Mizuno Outlet[/url]

Komentár zo dňa: 30.04.2020 20:21:58     Reagovať
Autor: ronald (lethifkvs@hotmail.com)
Titulok: Skechers Shoes
[url=http://www.armani.us.org/]Armani Dress[/url]
[url=http://www.hoganshoes.ca/]Hogan Shoes Mens[/url]
[url=http://www.columbiajackets.us.com/]Columbia Outlet[/url]
[url=http://www.niketrainersoutlet.org.uk/]Air Max 270[/url]

Komentár zo dňa: 11.05.2020 21:19:51     Reagovať
Autor: david (slesmeetpiowwm@hotmail.com)
Titulok: Fenty Puma
[url=http://www.lacostecanada.ca/]Lacoste Shirts[/url]
[url=http://www.katespadepurses.us.org/]Kate Spade[/url]
[url=http://www.armanisuits.us/]Armani Dress[/url]
[url=http://www.burberry-outlet.org.uk/]Burberry Polo[/url]

Komentár zo dňa: 17.05.2020 03:13:18     Reagovať
Autor: ronald (mcseyteasrvw@hotmail.com)
Titulok: Fitflop Shoes
[url=http://www.salomonboots.us/]Salomon[/url]
[url=http://www.skechersshoescanada.ca/]Skechers Sandals[/url]
[url=http://www.uggs-forwomen.us/]Uggs On Sale[/url]
[url=http://www.fjallravenkankenbackpack.ca/]Fjallraven Kanken[/url]

Komentár zo dňa: 17.05.2020 21:55:28     Reagovať
Autor: david (dithetwhg@hotmail.com)
Titulok: Converse
[url=http://www.giuseppezanotti.org.uk/]Giuseppe Zanotti Trainers[/url]
[url=http://www.adidasnmd.us/]Adidas Nmds[/url]
[url=http://www.pumafentyshoes.us/]Puma Shoes[/url]
[url=http://www.fitflopshoes.us/]Fitflop Sandals[/url]

Komentár zo dňa: 29.05.2020 13:44:14     Reagovať
Autor: david (mothathetjtw@hotmail.com)
Titulok: North Face Jacket
[url=http://www.giuseppe.org.uk/]Giuseppe Zanotti[/url]
[url=http://www.uggsboots.us/]Ugg Boots[/url]
[url=http://www.goldengoosesneakerssale.us/]golden goose outlet[/url]
[url=http://www.mlbjerseysstore.us.com/]Cheap MLB Jerseys[/url]

Komentár zo dňa: 03.07.2020 20:59:51     Reagovať
Autor: frank (tellaypup@hotmail.com)
Titulok: Nike Air Max
[url=http://www.lacoste-canada.ca/]Lacoste Outlet[/url]
[url=http://www.michaelkorsbagsoutlet.us/]Michael Kors Bags[/url]
[url=http://www.uggsforwomen.us.com/]Uggs Boots[/url]
[url=http://www.salomontrainers.org.uk/]Salomon Running Shoes[/url]

Komentár zo dňa: 04.07.2020 07:04:45     Reagovať
Autor: leigh (gelelegsytd@hotmail.com)
Titulok: Balenciaga UK
[url=http://www.birkenstockshoes.us.com/]Birkenstock[/url]
[url=http://www.nikeshoesfactory.us.org/]Nike Air Max[/url]
[url=http://www.fitflopsandals.us.org/]Fitflop Slippers[/url]
[url=http://www.michael-kors.us.org/]Michael Kors Bags[/url]

Komentár zo dňa: 14.07.2020 07:06:08     Reagovať
Autor: ernest (dithetwhg@hotmail.com)
Titulok: Birkenstock
[url=http://www.offwhitehoodie.org.uk/]Nike Off White[/url]
[url=http://www.keen-canada.ca/]Keen Boots[/url]
[url=http://www.brooksrunningshoes.org.uk/]Brooks Ghost 10[/url]
[url=http://www.stuartweitzmanboots.us/]Stuart Weitzman Shoes[/url]

Komentár zo dňa: 13.08.2020 16:40:50     Reagovať
Autor: david (dithetwhg@hotmail.com)
Titulok: Cartier Ring
[url=http://www.philipppleinoutlet.us.com/]Philipp Plein T Shirts[/url]
[url=http://www.nikeairforce.org.uk/]Air Force 1[/url]
[url=http://www.eccotrainers.co.uk/]Ecco Outlets[/url]
[url=http://www.bape-hoodie.org.uk/]Store Bape[/url]

Komentár zo dňa: 30.08.2020 06:04:14     Reagovať
Autor: james (theshacsevxsj@hotmail.com)
Titulok: Adidas
[url=http://www.poloralphlauren-canada.ca/]Ralph Lauren Canada[/url]
[url=http://www.skechers-trainers.co.uk/]Skechers Boots[/url]
[url=http://www.salomoncanada.ca/]Salomon Canada[/url]
[url=http://www.juicycoutureclothing.us/]Juicy Couture[/url]

Komentár zo dňa: 30.08.2020 18:16:32     Reagovať
Autor: laurie (mcseyteasrvw@hotmail.com)
Titulok: Coach Purses
[url=http://www.brooks-shoes.us.org/]Brooks[/url]
[url=http://www.airmax270canada.ca/]Air Max 90[/url]
[url=http://www.adidass.us.org/]Adidas Ultra Boost[/url]
[url=http://www.underarmourshoes.us.org/]Under Armour Clothing[/url]

Komentár zo dňa: 06.09.2020 21:24:50     Reagovať
Autor: laurie (destotqdrl@hotmail.com)
Titulok: Bottega Veneta Wallet
[url=http://www.todsshoes.org.uk/]Tods On Sale[/url]
[url=http://www.nikestorefactory.us/]Nike Running Shoes[/url]
[url=http://www.lacosteshoes.us.com/]Lacoste Sweatpants[/url]
[url=http://www.fitflopboots.us/]Fitflops Clearance[/url]

Komentár zo dňa: 12.09.2020 03:56:36     Reagovať
Autor: magaret (sesayactmg@hotmail.com)
Titulok: Pandora Bracelet
[url=http://www.converseslipon.us/]Converse All Star[/url]
[url=http://www.burberry-handbags.us/]Burberry Shirt[/url]
[url=http://www.longchampbags.us.com/]Longchamp Tote[/url]
[url=http://www.coach-handbags.us.org/]Coach Outlet[/url]

Komentár zo dňa: 13.09.2020 13:07:15     Reagovať
Autor: wilma (mothathetjtw@hotmail.com)
Titulok: Clarks Boots
[url=http://www.yeezy700.co.uk/]Yeezy Boost 700[/url]
[url=http://www.eccoshoesstore.us/]Ecco Store[/url]
[url=http://www.pandorajewelryofficialsite.ca/]Pandora Canada[/url]
[url=http://www.mizunocanada.ca/]Mizuno Shoes[/url]

Komentár zo dňa: 15.09.2020 19:33:22     Reagovať
Autor: wilma (mclaslewuabd@hotmail.com)
Titulok: Giuseppe Zanotti Sale
[url=http://www.juicycouturetracksuit.ca/]Juicy Couture Tracksuit[/url]
[url=http://www.katespadebagsoutlet.us/]Kate Spade Bags[/url]
[url=http://www.ralphlaurenpolo-outlet.us/]Lauren Ralph Lauren[/url]
[url=http://www.fjallravenkankenoutlet.us/]Fjallraven Kanken[/url]Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.